Eco-katkaisuterä neutraali 26/2 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle ja lisäjäähdytys vapaalle pinnalle.
Jäähdytysnesteensyöttö myös muiden valmistajien kiinnittimille.
Käyttöarvot
Syville urille ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Ruuvi-/tulpparuuvi nro 279828 1.
Huomautus
Alkaen 19,5 mm:n pistosyvyydestä (enintään pistoleveys 3 mm) tai 24,5 mm (pistoleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uritusta. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä pistoterälaattoja nro 273656–273670.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Sopii
Pitimiin nro 273893; 273894; 274095; 274097 tai VDI-pitimiin nro 319132–319133.
Malli
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle sekä lisäjäähdytys vapaapintaan.
Jäähdytysnesteen syöttö myös muiden valmistajien pitimiin.
Käyttötiedot
Syville urille ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Ruuvitulppa nro 279828 1.
Huomautus
Alkaen 19,5 mm:n katkaisusyvyydestä (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) toinen leikkuusärmä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi syntyä uurteita. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisukääntöteriä nro 273656–273670.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Katkaisuterä |
|---|---|
| Käyttö | Neutraali |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Kokonaispituus l | 120 mm |
| Uran leveys w | 2 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 60 mm |
| Terän korkeus h5 | 26 mm |
| Suurin upotussyvyys tmax | 31 mm |
| Vapaahionnan pituus | 30 mm |
| Uran leveys w | 2 mm |
| Korkeus h1 | 21.4 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Kokonaispituus ltot | 120 mm |
| Kokonaispituus ltot | 120 mm |
| Kokonaispituus l | 120 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27385626/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197989338 |