Eco-katkaisuterä, neutraali 32/2 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Eco-jäähdytys suoraan leikkaussärmälle ja lisäjäähdytys vapaalle pinnalle.
Käyttötiedot
Syville urille ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Ruuviruuvi-/tulpparuuvi nro 279828 1.
Huomautus
19,5 mm:n urasyvyydestä (enintään uraleveys 3 mm) tai 24,5 mm:stä (uraleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua urituksia. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisu-/uransorvauslaattoja nro 273656–273670.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Sopii
Pitimiin nro 273893; 273894; 274095; 274097 tai VDI-pitimiin nro 319132–319133.
Rakenne
Eco-jäähdytys suoraan teräsärmälle ja lisäjäähdytys vapaalle pinnalle.
Käyttöarvot
Syviin uriin ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Ruuvitulppa nro 279828 1.
Huomautus
19,5 mm:n katkaisusyvyyden (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:n (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) jälkeen toinen terä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi syntyä uritusta. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisukääntöteräpaloja nro 273656–273670.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Katkaisuteräpalkki |
|---|---|
| Käyttö | Neutraali |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Uran leveys w | 2 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 60 mm |
| Terän korkeus h5 | 32 mm |
| Vapaahionnan pituus | 30 mm |
| Uran leveys w | 2 mm |
| Korkeus h1 | 25 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Kokonaispituus ltot | 150 mm |
| Kokonaispituus ltot | 150 mm |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27386632/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197722546 |