HELI3MILL-kulmajyrsin 32/4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Prosessivarma kulmajyrsintäjärjestelmä laajalle käyttöalueelle. Saatavana kahta järjestelmäkokoa, teräpituudet 10 ja 15 mm. Optimaalisesti tuetut Trigon-kääntöterät pesässä takaavat aidot 90° olakkeet. Erittäin sopiva porauskehän (interpolointi) työstöihin sekä ramppaukseen.
Varaosa
Kääntöterien ruuvisarja nro 229695 1 (TX10; 3,2 Nm).
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | kierteellä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kokonaispituus ltot | 35 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| ⌀ d3 | 28 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 63 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 60.4 mm |
| Ramppauskulma αmax | 2.1 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 27 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 16 astetta |
| Fz-heliksi | 0.6 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.5 mm |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Spiraalijyrsintä ap | 3.3 mm |
| Varren mitat | M16; M16; M16 |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Työstöstrategia | HPC |
| Valmistajan merkintä | HM390 ETP D32-4-M16 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22648432/4 |
|---|---|
| EAN | 7291075332810 |