Kovametallijyrsimet lastunjakajilla TPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityisesti TPC-jyrsintään suunniteltu suurtehojyrsin yleiskäyttöön.
Vahvistettu ydin.
Optimoitu taivutusmurtolujuus käyttämällä ultrahienorakeista substraattia.
Porrastetut lastunjakajat hallittuun lastunmurtamiseen.
Huomautus
ae max = 0,05×D TPC-työstössä.
hmax: Taulukossa ilmoitetut arvot ovat enimmäisarvoja. Viimeistelytyöstöihin suosittelemme tuotenumeroita 204016, 204018 ja 204019.
Seuraajatuote nro 203090:lle.
Käyttötiedot
P
380
P
340
P
300
H
40
H
60
H
25
P
230
P
150
M
220
M
150
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | TPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, toleranssilla h6 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.1 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 66 mm |
| Leikkuupituus | 20 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.1 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 20 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HB:llä |
| Suurin leikkuukulma | 25,84 astetta |
| Lastunjakajien lukumäärä | 2 |
| Lastun keskipaksuus hmax TPC-jyrsintään Toolox 44 HRC:ssä | 0.021 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 203093 |
|---|---|
| EAN | 4045197953919 |