GARANT Master Steel HM-viimeistelyjyrsin HPC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Viimeistelykoneistukseen.
Erikoisgeometria optimaaliseen lastunpoistoon.
Korkea jäykkyys ja tasainen koneistus differentiaalijaon ansiosta.
Vierintäjyrsintään viimeistelynä.
Erittäin pitkät leikkuusärmät tehokkaaseen viimeistelyjyrsintään.
Huomautus
Jälleenhionta mahdollinen alkaen ⌀ DC = 6 mm.
ae max = 0,05×D
Käyttötiedot
P
240
P
220
P
200
P
180
P
150
M
90
M
80
K
200
Tekniset tiedot
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D särmäyksessä |
|---|---|
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Sarja | Master Steel |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D vierintäjyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Halkaisija ⌀ | 12 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 12 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 112 mm |
| Leikkuupituus | 60 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 60 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.08 mm |
| Kulmasäde | 0 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 204019 |
|---|---|
| EAN | 4045197954237 |