GARANT Master Steel HM-viimeistelyjyrsin HPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkoitettu viimeistelytyöstöön.
Erikoisgeometria optimaaliseen lastunpoistoon.
Korkea omavakaus ja hyvä tasapaino differentiaalijaon ansiosta.
Vaippajyrsintään viimeistelytyöstönä.
Erityisen pitkät terät tehokkaaseen viimeistelyjyrsintään.
Huomautus
Uudelleenhionta mahdollinen alkaen ⌀ DC = 6 mm.
ae max = 0,05×D
Käyttötiedot
P
240
P
220
P
200
P
180
P
150
M
90
M
80
K
200
Tekniset tiedot
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D särmäyksessä |
|---|---|
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Sarja | Master Steel |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D jyrsittäessä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.1 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 96 mm |
| Leikkuupituus | 50 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.1 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 50 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.065 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 204018 |
|---|---|
| EAN | 4045197886866 |