GARANT Master Steel HM-viimeistelyjyrsin HPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Viimeistelytyöstöön.
Erikoisgeometria optimaaliseen lastunpoistoon.
Korkea omatukeva vakaus ja hieno tasapaino differentiaalijaon ansiosta.
Vierintäjyrsintään viimeistelytyöstönä.
Erittäin pitkät terät tehokkaaseen viimeistelyjyrsintään.
Sopii titaanin ja titaaniseosten työstöön.
Huomautus
Uudelleenhionta alkaen ⌀ DC = 6 mm mahdollista.
ae max = 0,05×D
Käyttötiedot
P
240
P
220
P
200
P
180
P
150
M
90
M
80
S
100
K
200
Tekniset tiedot
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D särmäyksessä |
|---|---|
| Hammastusjako | epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajan standardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Sarja | Master Steel |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D vierintäjyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45° |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.06 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 66 mm |
| Leikkuupituus | 24 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.06 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kierrekulma | 45° |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 24 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.025 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 204016 |
|---|---|
| EAN | 4045197886774 |