Kovametallijyrsimet lastunmurtajalla TPC TiAlN
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Erityisesti TPC-jyrsintään tarkoitettu suurtehojyrsin yleiskäyttöön.
Vahvistettu ydin. Siirretty jännityksenjakaja.
Optimoitu taivutuslujuus ultrahienorakeisen substraatin ansiosta.
Huomautus
ae max = 0,05×D TPC-työstössä.
hmax: taulukossa ilmoitetut arvot ovat maksimiarvoja.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | TPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | verstasstandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.4 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 74 mm |
| Leikkuupituus | 32 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.16 mm |
| Syöttösuunta | vaaka- ja vino |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 32 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HB:llä |
| Suurin leikkuukulma | 25.84 astetta |
| Lastun keskipaksuus hmax TPC-jyrsintään Toolox 44 HRC:ssä | 0.038 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 203090 |
|---|---|
| EAN | 4045197814357 |