GARANT Master INOX HM-jyrsin lastunmurtajalla TPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Suurtehojyrsimet epätasaisella teräjaolla ja epätasaisella dynaamisella nousulla. Korkea prosessivarmuus sekä parempi lastunpoisto suurennettujen lastutilojen ansiosta.
Optimoitu kovametallisubstraatti parempaa taivutusmurtolujuutta ja äärimmäisiä käyttöikiä varten, myös ruostumattomissa teräksissä suurtehoalueella, erityisesti duplex-teräksissä.
Lastunmurtajat teräsärmissä siirretyin sijainnein.
Etu
Pienemmät ulosvetovoimat pienennetyn lastukulman ansiosta.
Huomautus
hmax: Taulukossa annetut arvot ovat maksimiarvoja. Viimeistelyyn suosittelemme tuotenumeroita 204012, 204014, 204015, 204016, 204018 ja 204019.
ae max = 0,1×D TPC-työstössä.
Käyttötiedot
P
380
P
340
P
300
P
230
M
240
M
170
S
140
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,1×D |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | TPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kierrekulma | 36 astetta |
| Sarja | Master Inox |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,1×D |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.4 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.5 |
| Varren halkaisija ds | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 126 mm |
| Leikkuupituus | 60 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.4 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 36 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 60 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 19.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 70 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HB:llä |
| Suurin leikkuukulma | 36.87 astetta |
| Lastun keskipaksuus hmax TPC-jyrsintään ruostumattomassa teräksessä < 900 n/mm2 | 0.12 mm |
| Lastunjakajien lukumäärä | 2 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 203117 |
|---|---|
| EAN | 4062406783709 |