Perusleuat, sarja, 3 osaa, vinot hammastukset 200
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-hammaskehächuckiin nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-hammaskehächuckiin Duro nro 313120; 313140 sekä hammaskehä-/sorvaistukkajärjestelmiin.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leukayksiköitä valmiina käyttöön koneella.
Näin asetusaikoja minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeen vain NC-koneille, vaan on tärkeä kaikentyyppisille sorveille.
Kovien tai pehmeiden yläleukojen kiinnitykseen. Yläleukojen kiinnitysruuvit toimitetaan tuotteen mukana.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm itsekeskittyvä istukka ja leuat; Schunk itsekeskittyvä istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsekeskittyvät istukkaleuat |
| Reikien väli b | 32 mm |
| Leveys b | 22 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 200 mm |
| Tapin leveys d | 10 mm |
| Uran leveys a | 20 mm |
| Reikien väli b | 40 mm |
| Pituus l | 90 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G313205200 |
|---|---|
| EAN | 2050001928955 |