Pehmeät yläleuat, sarja 3 kpl
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-avainistukka nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-avainistukka Duro nro 313120; 313140 sekä avainistukka-/sorvinistukkajärjestelmiin.
Rakenne
Portaaton, yksittäisten kiinnityshalkaisijoiden sorvaamiseen.
Jyrsitty kosketuspinta, ei mustapintainen.
Materiaali
Laatutuote materiaalista 16MnCr5.
Käyttötiedot
Kiinnitettävä ruuvaamalla karkaistuihin perusleukoihin. Epäsäännöllisen muotoisten tai jo työstettyjen työkappaleiden kiinnitykseen, joita ei saa vaurioittaa. Leuat työstetään työkappaleen muodon mukaan.
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, kannattaa pitää useita leukayksiköitä valmiina käytettäväksi koneella.
Näin asetusaikoja minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasaroista, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeellinen vain NC-koneissa, vaan on tärkeä kaikentyyppisissä sorveissa.
Huomautus
Koko 400 sopii myös istukan kokoon 500.
Alumiiniset yläleuat pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm itsekeskittyvä istukka ja leuat; Schunk itsekeskittyvä istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsekeskittyvät istukan leuat |
| Tapin pituus a | 30 mm |
| Reikien väli b | 60 mm |
| Uran leveys d | 18 mm |
| Leveys b | 20 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 160 mm |
| Reikien väli b | 32 mm |
| Pituus l | 85 mm |
| Uran leveys d | 8 mm |
| Tapin pituus a | 18 mm |
| Korkeus h | 36,5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313315 |
|---|---|
| EAN | 4062406699116 |