Pehmeät yläleuat, sarja 3 osaa
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-avainistukoihin nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-avainistukoihin Duro nro 313120; 313140 sekä avainistukka-/sorvaistukkajärjestelmiin.
Ominaisuudet
Hiottu kosketuspinta, mustapintakäsitelty.
Ilman porrastusta, yksilöllisen kiinnitys-⌀:n sorvaamiseen.
Hienojyrsitty kosketuspinta, ei mustapintakäsitelty.
Materiaali
Laatutuote teräksestä 16MnCr5.
Käyttö
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leukayksiköitä valmiina käytettäväksi koneella.
Näin asetusaika minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tätä rationalisointimenetelmää ei tarvita vain NC-koneissa, vaan se on tärkeä kaikentyyppisissä sorveissa.
Kiinniruuvattavaksi karkaistuihin perusleukoihin. Epäsäännöllisen muotoisten tai jo koneistettujen työkappaleiden kiinnitykseen, joita ei saa vaurioittaa. Leuat työstetään työkappaleen muodon mukaan.
Huomautus
Alumiiniset yläleuat pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm-itsekeskittävä istukka ja leuat; Schunk-itsekeskittävä istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsekeskittävät istukkaleuat |
| Tapin pituus a | 18 mm |
| Reikien väli b | 32 mm |
| Uran leveys d | 8 mm |
| Leveys b | 30 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 250 mm |
| Reikien väli b | 40 mm |
| Pituus l | 125 mm |
| Uran leveys d | 12 mm |
| Tapin pituus a | 20 mm |
| Korkeus h | 50 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313300 |
|---|---|
| EAN | 4019208023700 |