Karkaistut yläleuat, sarja, 3 osaa 200
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk hammaskehäistukka nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm hammaskehäistukka Duro nro 313120; 313140 sekä hammaskehä-/sorvi-istukkajärjestelmät.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leukayksiköitä valmiina käyttöön koneessa.
Näin asetusaika minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeellinen vain NC-koneissa, vaan on tärkeä kaikentyyppisissä sorveissa.
Kiinnitettäväksi ruuvaamalla karkaistuihin perusleukoihin. Voidaan käyttää ulko- tai sisäleukoina yhdessä perusleukojen kanssa.
Huomautus
- Jälkikäteen hankitut yläleuat ja porrastetut leuat on hiottava istukassa sisäpuolelta pyöreyden ja tasaisuuden varmistamiseksi
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm itsestään keskittävä istukka ja leuat; Schunk itsestään keskittävä istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsestään keskittävät istukan leuat |
| Tapin pituus a | 18 mm |
| Reikien väli b | 32 mm |
| Uran leveys d | 8 mm |
| Leveys b | 22 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 200 mm |
| Reikien väli b | 40 mm |
| Pituus l | 71.7 mm |
| Uran leveys d | 10 mm |
| Tapin pituus a | 20 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G313210200 |
|---|---|
| EAN | 2050001929051 |