Phillips-ruuvitaltta, 2K-Haptoprene-kahvalla 2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ergonomisesti muotoiltu voimakahva, jossa on pitävä Haptoprene-pinta ja iskunkestävästä muovista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta suuria vääntömomentteja voidaan välittää myös märillä tai öljyisillä käsillä.
Terä kromivanadiiniterästä. Nikkelöity ja kromattu pinta, kärki musta.
Rakenne
Kuusiokannalla avainotteeksi.
Rakenne
Ergonomisesti muotoiltu voimakahva, jossa pitävä Haptoprene-pinta ja iskunkestävästä muovista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta voidaan siirtää suuria vääntömomentteja myös märin tai öljyisin käsin.
Terä kromivanadiiniterästä. Nikkelöity ja kromattu pinta, kärki musta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain |
| Pinta | nikkelöity, kromattu |
| Kahvan materiaali | 2K-Haptoprene |
| Iskuholkki | ei |
| Varren malli | pyöreä |
| Lyhyt ruuvimeisseli | ei |
| Pienempi terän halkaisija edessä | ei |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain |
| Kokonaispituus | 205 mm |
| Käyttökuusikulma | kyllä |
| Talttakärki | musta |
| Kuusiokanta jakoavaimille | 10 mm |
| Ristipääuran koko | 2 |
| Ruuvin ⌀:lle | 3,1 − 5,2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6677022 |
|---|---|
| EAN | 4067263013587 |