RackGuard™-suojus hyllyjen jalkoihin kapea SL
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
EN 15 512, FEM 10.2.02, AS 4084
Malli
Hyllyjen jalkojen RackGuard™-suojus suojaa hyllyjen jalkoja sivuilta ja edestä suuntautuvilta iskuilta ja työajoneuvoista aiheutuvilta naarmuilta. Törmäysenergia ohjautuu jalan ympäri eikä sen lävitse, mikä pienentää vaurioita ja säilyttää hyllyjärjestelmän tukevuuden. Kumiosien ansiosta suojukset pysyvät hyvin paikoillaan hyllyjen jaloissa. Kennorakenne lieventää törmäyksiä. Maksimitörmäysenergia 90°:ssa: 1000 joulea. Törmäysalue 0 - 600 mm. Muodon muuttuminen maksimaalisen energian yhteydessä: 20 mm. Erittäin suuri sään- ja värinkestävyys.
Ohje
Hyllyn jalkojen suojus voidaan kiinnittää vain keskipylvääseen. Se ei ole sallittu kulmasuojana. Tiedustelusta voimme tarjota kulmasuojia ja hyllyjen jalkojen suojuksia myös muihin hyllyihin.
Sopii
Schulte-kuormalavahyllyn kehysprofiili S625-A18. Jalustan leveys 100 mm. Kuormalavahyllyt nro 991212 koot 4000, 4500, 5000; nro 991217 koot 4000, 4500, 5000; nro 991222 kaikki koot; nro 991227 kaikki koot.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Törmäyssuoja |
|---|---|
| Korkeus | 600 mm |
| Korkeus | 600 mm |
| Paino | 1.6 kg |
| Valmistajan merkintä | RackGuard (S) SL |
| Syvyys b maks. | 45 mm |
| Leveys a maks. | 102 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G994420SL |
|---|---|
| EAN | 5056114575182 |