Energia- ja mediayksikkö Fr250v/1
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Maadoitettu pistorasia taitettavalla kannellaSopii
Nro 925885, 927325–927329, 928411–928413, 928421, 928441–928444, 928500 ja 928510.
Kuvaus
Teollisten plug-in-järjestelmien tekniset tiedot (nro 928490; 928491; 928492):
- Suurin liitäntäarvo 230 V AC, 16 A tai 400 V AC, 16 A.
- Kokonaiskuormitettavuus vaihtovirralla: 3,5 kW.
- Kokonaiskuormitettavuus kolmivirralla: 10,5 kW.
- Esivalmistettujen kaapeleiden johtimen poikkipinta:
3 × 1,5 mm2 vaihtovirralla (L, N, PE)
5 × 1,5 mm2 kolmivirralla (L1, L2, L3, N, PE) - Suojausluokka 1
- Kotelointiluokka IP 20.
Malli
Teräslevystä, modulaarinen rakenne. Kaikissa energiakomponenteissa on kaapeli ja pistoke.
Plug and play -liitäntäperiaate. Jännitteiset moduulit on esivalmistettu liitäntäkaapelilla ja 3-napaisella pistokkeella nro 928491 koko 3 suoraa liitäntää varten jakoblokkiin. Moduuli 928470, koko CEE400/5, esivalmistettu liitäntäkaapelilla ja 5-napaisella pistokkeella nro 928491 koko 5.
Maalipinta
Vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Alla kuvaamme pistorasiamallimme eri pistotulppatyypeillä. Pistotulppatyypistä johtuen muissa maissa saatetaan tarvita toisenlaisia pistotulppia.
Saksa/DE: tyyppi F
Sveitsi/CH: tyyppi J
Italia/IT: tyyppi L
Ranska/FR: tyyppi E
Tšekki/CZ: tyyppi E
Englanti/GB: tyyppi G
Tanska/DK: tyyppi K
USA/US: tyyppi B
Huomautus
- Kun varustat moduuleilla yksilöllisesti, varmista, ettei mediakiskon jakoyksiköiden enimmäismäärä ylity.
- Tuotenro 928470, koko US110V/1 ja US110V/2, saa asentaa vain yhdessä seuraavien moduulien kanssa: _ON/OFF1, _COVER, _AIR/S , _NET, _USB, _USB/5V _LINK.
- Ensimmäisen kytkennän sekä pistotulppien tai pistorasioiden kytkemisen johtoihin saa suorittaa vain valtuutettu sähköasentaja. <Malli
- Suurin liitäntäteho 230 V AC, 16 A tai 400 V AC, 16 A.
- Kokonaiskuormitettavuus vaihtovirralla: 3,5 kW.
- Kokonaiskuormitettavuus kolmivirralla: 10,5 kW.
- Esivalmistettujen kaapeleiden johdinpoikkipinta:
3 × 1,5 mm2 vaihtovirralla (L, N, PE)
5 × 1,5 mm2 kolmivirralla (L1, L2, L3, N, PE) - Suojausluokka 1
- Kotelointiluokka IP 20.
- Yksilöllisessä varustelussa moduuleilla on varmistettava, ettei mediarajakokoyksiköiden enimmäismäärää ylitetä.
- Tuotenro 928470 koko US110V/1 ja US110V/2 saa asentaa vain yhdessä seuraavien moduulien kanssa: _ON/OFF1, _COVER, _AIR/S , _NET, _USB, _USB/5V _LINK.
- Ensimmäinen kytkentä sekä pistokkeiden tai pistorasioiden liittäminen johtimiin saa tehdä vain valtuutettu sähköasentaja.
Kaikki energiansyöttömoduulit on suunniteltu maadoitettuina pistorasioina (Schuko) ja ne täyttävät suojausluokan I vaatimukset.
Sopii
Nro 925885, 927325–927329, 928411–928413, 928421, 928441–928444, 928500 ja 928510.
Kuvaus
Tekniset tiedot teollisille plug-in-järjestelmille (nro 928490; 928491; 928492):
Rakenne
Teräslevyä, modulaarinen rakenne. Kaikissa energiakomponenteissa on kaapeli ja pistoke.
Plug and play -liitäntäperiaate. Jännitteiset moduulit on esivalmistettu liitäntäkaapelilla ja 3-napaisella pistokkeella nro 928491 koko 3 suoraan liitäntään jakoblokkiin. Moduuli 928470 koko CEE400/5 esivalmistettu liitäntäkaapelilla ja 5-napaisella pistokkeella nro 928491 koko 5.
Maalaus
Vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Alla kuvaamme pistorasiamallimme eri pistoketyypeillä. Pistoketyypistä johtuen eri maissa saatetaan tarvita erilaisia pistokkeita.
Saksa/DE: tyyppi F
Sveitsi/CH: tyyppi J
Italia/IT: tyyppi L
Ranska/FR: tyyppi E
Tšekki/CZ: tyyppi E
Englanti/GB: tyyppi G
Tanska/DK: tyyppi K
USA/US: tyyppi B
Huomautus
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Energiamoduuli |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 1.5 mm |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 0.2 kg |
| Korkeus | 137 mm |
| Liitäntätyyppi, tulo | GST-pistokeliitäntäjärjestelmä |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 0.2 kg |
| Korkeus | 137 mm |
| Pistorasian tyyppi | E |
| Virtakytkin | ei |
| Jaon yksikkö | 1E |
| Virtatyyppi | AC |
| Jaotusyksiköitä enintään | 1E |
| Nimellisvirta | 16 A |
| Pistorasioiden määrä, tyyppi E | 1 |
| Kuvaus | Sukopistorasia, saranakansi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G928470FR250V/1 |
|---|---|
| EAN | 4062406116767 |