Medialista yksilölliseen sisustukseen
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kantaviin pylväisiin nro 928010, kantavaan kulmapylvääseen nro 928030. Asennus ripustamalla.
Kuvaus
Teollisten pistokeliitäntäjärjestelmien tekniset tiedot (nro 928490; 928491; 928492):
- Suurin liitäntäarvo 230 V AC, 16 A tai 400 V AC, 16 A.
- Kokonaiskuormitettavuus vaihtovirralla: 3,5 kW.
- Kokonaiskuormitettavuus kolmivirralla: 10,5 kW.
- Esivalmistettujen kaapeleiden johdinpoikkipinta:
3 × 1,5 mm2 vaihtovirralla (L, N, PE)
5 × 1,5 mm2 kolmivirralla (L1, L2, L3, N, PE) - Suojausluokka 1
- Kotelointiluokka IP 20.
Rakenne
Teräslevyä, modulaarinen rakenne. Kaikissa energiakomponenteissa on kaapeli ja pistoke. Moduulit ja kannet voidaan muuttaa/sijoittaa vapaasti.
Kaapeliläpiviennit ylä-, ala- ja etupuolella sähkönsyöttöä ja useiden mediasäleiden yhteenliittämistä varten.
Sähköinen esiasennus teollisella pistokeliitäntäjärjestelmällä (koskee vain mediasäleitä):
1 kpl jakoblokki nro 928492 5-napaisella syöttö-/lähtöjohdolla ja 5 kpl 3-napaisia pistorasioita,
1 kpl 5-napainen pistotulppa nro 928490 koko 5 syöttöjohtoon sisältyy.
Maalaus
Vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Huomautus
Ensimmäisen liitännän sekä pistotulppien tai pistorasioiden kytkemisen johtoihin saa tehdä vain valtuutettu sähköasentaja!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Energiamoduuli |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 1.5 mm |
| Leveys | 920 mm |
| Paino | 6 kg |
| Korkeus | 160 mm |
| Liitäntätyyppi, tulo | GST-pistokejärjestelmä |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Asennuskorkeus | 160 mm |
| Leveys | 920 mm |
| Paino | 6 kg |
| Sisäleveys | 800 mm |
| Korkeus | 160 mm |
| Tehollinen leveys | 800 mm |
| Kaapeliläpivienti | kyllä |
| Sopii tyypille | 1000 |
| Syvyyssäätöalue | 60 mm |
| Säätöalue, syvyys | 60 mm |
| Virtakytkin | ei |
| Jaon yksikkö | 8E |
| Virtatyyppi | AC |
| Tyhjien moduulien määrä (1 e/2 e/3 e) | 1× / 2× / 1× |
| Jaotusyksiköitä enintään | 8E |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 928441 |
|---|---|
| EAN | 4062406116101 |