Medialista yksilölliseen sisustukseen
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Teollisten plug-in-järjestelmien tekniset tiedot (nro 928490; 928491; 928492):
- Suurin liitäntäarvo 230 V AC, 16 A tai 400 V AC, 16 A.
- Kokonaiskuormitettavuus vaihtovirralla: 3,5 kW.
- Kokonaiskuormitettavuus kolmivaihevirralla: 10,5 kW.
- Esivalmistettujen kaapeleiden johdinkoko:
3 × 1,5 mm2 vaihtovirralla (L, N, PE)
5 × 1,5 mm2 kolmivaihevirralla (L1, L2, L3, N, PE) - Suojausluokka 1
- Kotelointiluokka IP 20.
Rakenne
Kaapeliläpiviennit ylä-, ala- ja etupuolella virransyöttöä ja useiden medialistojen yhteenliittämistä varten.
Teräslevystä, modulaarinen rakenne. Kaikissa energiakomponenteissa on kaapeli ja pistoke. Moduuleja ja kansia voidaan vaihtaa/sijoittaa vapaasti.
Sähköinen esiasennus teollisella pistokeliitinjärjestelmällä (koskee vain medialistoja):
1 kpl jakoblokki nro 928492 5-napaisella syöttö-/jatkojohdolla ja 5 kpl 3-napaisia pistorasioita,
1 kpl 5-napainen pistoke nro 928490, koko 5, syöttöjohtoa varten sisältyy.
Maalaus
Vaaleanharmaa RAL 7035 jauhemaalattu.
Huomautus
- Sopii asennettavaksi työtasoon.
- Ei sovellu asennettavaksi pylväiden väliin.
- Ensimmäisen liitännän sekä liittimien tai pistorasioiden kytkennän johtoihin saa suorittaa vain valtuutettu sähköasentaja!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Energiayksikkö |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 1.5 mm |
| Syvyys | 100 mm |
| Syvyys | 100 mm |
| Leveys | 2000 mm |
| Liitäntätyyppi, tulo | GST-pistoliitäntäjärjestelmä |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Asennuskorkeus | 139 mm |
| Sopii tyypille | 2000 |
| Virtakytkin | ei |
| Jaon yksikkö | 18E |
| Virtatyyppi | AC |
| Tyhjien moduulien määrä (1 e/2 e/3 e) | 2× / 2 × / 4× |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 928411 |
|---|---|
| EAN | 4062406115883 |