Energia- ja mediayksikkö Dk250v/2
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Nro 925885, 927325–927329, 928411–928413, 928421, 928441–928444, 928500 ja 928510.
Kuvaus
Teollisten plug-in-järjestelmien tekniset tiedot (nro 928490; 928491; 928492):
- Suurin liitäntäteho 230 V AC, 16 A tai 400 V AC, 16 A.
- Kokonaiskuormitettavuus vaihtovirralla: 3,5 kW.
- Kokonaiskuormitettavuus kolmivirralla: 10,5 kW.
- Esivalmistettujen kaapeleiden johdinpoikkipinta-ala:
3 × 1,5 mm2 vaihtovirralla (L, N, PE)
5 × 1,5 mm2 kolmivirralla (L1, L2, L3, N, PE) - Suojausluokka 1
- Kotelointiluokka IP 20.
Toteutus
Teräslevyä, modulaarinen rakenne. Kaikissa energiakomponenteissa on kaapeli ja pistotulppa.
Plug-and-play-pistoperiaate. Jännitteiset moduulit on esivalmistettu liitäntäkaapelilla ja 3-napaisella pistotulpalla nro 928491, koko 3, suoraa liitäntää varten jakolohkoon. Moduuli 928470, koko CEE400/5, esivalmistettu liitäntäkaapelilla ja 5-napaisella pistotulpalla nro 928491, koko 5.
Maalaus
Vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Alla kuvaamme pistorasiamallimme eri pistotulppatyypeillä. Pistotulppatyypistä johtuen eri maissa voi olla tarpeen käyttää muita pistotulppia.
Saksa/DE: Tyyppi F
Sveitsi/CH: Tyyppi J
Italia/IT: Tyyppi L
Ranska/FR: Tyyppi E
Tšekki/CZ: Tyyppi E
Englanti/GB: Tyyppi G
Tanska/DK: Tyyppi K
USA/US: Tyyppi B
Huomautus
- Yksilöllisessä varustelussa moduuleilla on varmistettava, ettei mediatankojen jakoyksiköiden enimmäismäärää ylitetä.
- Tuotenro 928470, koko US110V/1 ja US110V/2, saa asentaa vain yhdessä seuraavien moduulien kanssa: _ON/OFF1, _COVER, _AIR/S , _NET, _USB, _USB/5V _LINK.
- Ensimmäisen liitännän sekä pistotulppien tai pistorasioiden liittämisen johtoihin saa suorittaa vain valtuutettu sähköasentaja. <Toteutus
- Suurin liitäntäteho 230 V AC, 16 A tai 400 V AC, 16 A.
- Kokonaiskuormitettavuus vaihtovirralla: 3,5 kW.
- Kokonaiskuormitettavuus kolmivirralla: 10,5 kW.
- Esivalmistettujen kaapeleiden johdinpoikkipinta:
3 × 1,5 mm2 vaihtovirralla (L, N, PE)
5 × 1,5 mm2 kolmivirralla (L1, L2, L3, N, PE) - Suojausluokka 1
- Kotelointiluokka IP 20.
- Yksilöllisessä varustelussa moduuleilla on varmistettava, ettei mediarajakokoyksiköiden enimmäismäärää ylitetä.
- Tuotenro 928470 koko US110V/1 ja US110V/2 saa asentaa vain yhdessä seuraavien moduulien kanssa: _ON/OFF1, _COVER, _AIR/S , _NET, _USB, _USB/5V _LINK.
- Ensimmäinen kytkentä sekä pistokkeiden tai pistorasioiden liittäminen johtimiin saa tehdä vain valtuutettu sähköasentaja.
Kaikki energiansyöttömoduulit on suunniteltu maadoitettuina pistorasioina (Schuko) ja ne täyttävät suojausluokan I vaatimukset.
2 maadoitettua pistorasiaa käännettävällä kannella
Sopii
Nro 925885, 927325–927329, 928411–928413, 928421, 928441–928444, 928500 ja 928510.
Kuvaus
Tekniset tiedot teollisille plug-in-järjestelmille (nro 928490; 928491; 928492):
Rakenne
Teräslevyä, modulaarinen rakenne. Kaikissa energiakomponenteissa on kaapeli ja pistoke.
Plug and play -liitäntäperiaate. Jännitteiset moduulit on esivalmistettu liitäntäkaapelilla ja 3-napaisella pistokkeella nro 928491 koko 3 suoraan liitäntään jakoblokkiin. Moduuli 928470 koko CEE400/5 esivalmistettu liitäntäkaapelilla ja 5-napaisella pistokkeella nro 928491 koko 5.
Maalaus
Vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Alla kuvaamme pistorasiamallimme eri pistoketyypeillä. Pistoketyypistä johtuen eri maissa saatetaan tarvita erilaisia pistokkeita.
Saksa/DE: tyyppi F
Sveitsi/CH: tyyppi J
Italia/IT: tyyppi L
Ranska/FR: tyyppi E
Tšekki/CZ: tyyppi E
Englanti/GB: tyyppi G
Tanska/DK: tyyppi K
USA/US: tyyppi B
Huomautus
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Energiamoduuli |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 1.5 mm |
| Leveys | 200 mm |
| Paino | 0,2 kg |
| Korkeus | 137 mm |
| Liitäntätyyppi, tulo | GST-pistokejärjestelmä |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Leveys | 200 mm |
| Paino | 0.2 kg |
| Korkeus | 137 mm |
| Toteutus | 2 maadoitettua pistorasiaa käännettävällä kannella |
| Pistorasian tyyppi | K |
| Virtakytkin | ei |
| Jaon yksikkö | 2E |
| Virtatyyppi | AC |
| Jaotusyksiköitä enintään | 2E |
| Nimellisvirta | 16 A |
| Sähköpistorasioiden määrä, tyyppi K | 2 |
| Kuvaus | 2 sukopistorasiaa, saranakansi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G928470DK250V/2 |
|---|---|
| EAN | 4062406116897 |