Kitkapora standardi (kauluksella) pitkä Uni
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
HOLEX ER -holkkeihin nro 308964.
ER-istukka-avain nro 309680.
HOLEX-kierteitystela/-muokkaustappi nro 139130 tai nro 139180.
Rakenne
Ydinreiän muodostus ohutseinäisiin materiaaleihin kitkalämmön avulla hyvin lyhyessä ajassa. Voidaan käyttää CNC- ja NC-porakoneissa sekä pylväsporakoneissa.
Kitkapora vakio (kauluksella).
Vakiopituus tai pitkä; kauluksella tai ilman kaulusta.
Käyttöarvot
Soveltuu teräkselle, ruostumattomalle teräkselle, alumiinille, kuparille, messingille.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kitkaporat |
|---|---|
| Suositeltu käyttöteho | 1.5 kW |
| Suositeltu kierrosluku | 2300 min-1 |
| Keskiöreiän ⌀ | 7.3 mm |
| Varren ⌀ | 8 mm |
| Materiaalin paksuus | 0.7 - 4 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 080755 |
|---|---|
| EAN | 4069515008846 |