HOLEX Pro Form -konekierremuovaustappi voitelu-urilla 6HX TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12). Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmille kierteille.
Toleranssiluokka: ISO 2X/6HX.
HOLEX Pro Form: Tehokas kierremuovaustappi käyttöön laajalla materiaalivalikoimalla.
- HSS-E-PM korkeaa kulutuskestävyyttä varten.
- Huippumoderni ja optimoitu HIPIMS TiN -pinnoite.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
27
P
25
P
25
P
10
M
8
N
20
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
|---|---|
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Muovaushano |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Sarja | Pro Form; Pro Form; Pro Form |
| Kierteen ⌀ | 12 mm |
| Kierteen nousu | 1.75 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Lastu-urien lukumäärä | 5 |
| Viistekulma | 9 astetta |
| Varren halkaisija ds | 9 mm |
| Varren neliö □ | 7 mm |
| Kokonaispituus l | 110 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 11.2 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 36 mm |
| Kierrekoko | M12 |
| Sarja | Pro Form; Pro Form; Pro Form |
| Sarja | Pro Form; Pro Form; Pro Form |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139180 |
|---|---|
| EAN | 4069515003551 |