Suurisyöttöjyrsin MFH Harrier 160/8 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
MFH Harrier -suurnopeussyöttöjyrsin mahdollistaa lyhyet työstöajat suurten syöttöarvojen ja suurten lastuamissyvyyksien ansiosta. Kupertien teräsärmät ja lastuamiskulma pienentävät leikkausvoimaa ja minimoivat värähtelytaipumukset.
Käyttötiedot
Suurempaa tuottavuutta taso-, tasku- ja urajyrsintään. Suuret ulokepituudet ramppauksessa eivät ole ongelma pienen leikkausvoiman ansiosta.
Rakenne
Ilman sisäistä jäähdytystä.
Kuvaus
MFH Harrier -suurisyöttöjyrsin mahdollistaa lyhyet koneistusajat suurten syöttöarvojen ja suuren lastuamissyvyyden ansiosta. Kuparien särmien ja lastukulman yhdistelmä vähentää leikkausvoimaa ja minimoi värinätaipumukset.
Käyttötiedot
Korkeampaan tuottavuuteen tasa-, upotus- ja urajyrsinnässä. Suuret ulkonemapituudet rampatessa eivät ole ongelma pienen leikkausvoiman ansiosta.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; nousu; nousu |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | MFH Harrier porareiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 63 mm |
| Sopivat kääntöterät | SOMT.. |
| Vaihtopalan ruuvi | 229719 (20IP; 4,5 Nm) |
| Vaihtoterän koko | 14 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 2 mm |
| ⌀ d3 | 136 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max ld-geometrialla | 5 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 318 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 296 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.15 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 135 mm |
| Asetuskulma κ | 10 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.36 mm |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Halkaisija ⌀ | 160 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Vapaa pituus | 63 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 40 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G222065160/8 |
|---|---|
| EAN | 4960664707799 |