SOMT....20ER-LD CA6535 14
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Vaihtoterä, jossa neljä leikkuusärmää ja kuperat terät pienille leikkausvoimille.
Käyttötiedot
LD-geometria soveltuu myös suuriin lastuamissyvyyksiin (ap max = 5 mm) kohtuullisilla syöttönopeuksilla.
Ei saa käyttää rampituksessa, heliksi- ja profiilijyrsinnässä eikä jyrkillä seinämillä.
Huomautus
Ohjearvot, kun ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
S
30
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | CA6535 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Jyrsintään tarkoitetut kääntöterät |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | SOMT....20ER-LD |
| Usp2 | CA6535 |
| Syöttö fz per hammas | 0,03–1,2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-LD |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,03–1,2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT140520-ER-LD; SOMT140520-ER-LD; SOMT140520-ER-LD |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-LD |
| Vaihtoterän koko | 14 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 5 mm |
| Tyyppi | S |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 5 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 5 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22208414 |
|---|---|
| EAN | 4960664708307 |