SOMT....20ER-LD PR1810 14
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kääntöteräpalat, joissa neljä särmää ja kuperat teräsärmät alhaisia lastuamisvoimia varten.
Käyttötiedot
LD-geometria soveltuu myös suurille lastuamissyvyyksille (ap max = 5 mm) kohtuullisilla syöttönopeuksilla.
Ei käytettäväksi rampaukseen, helix- ja profiilijyrsintään eikä jyrkissä seinämissä.
Huomautus
Käytön ohjearvot, kun ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
K
180
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1810 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Jyrsintä kääntöpalat |
| Leikkausmateriaali | HM |
| Usp1 | SOMT....20ER-LD |
| Usp2 | PR1810 |
| Syöttö fz per hammas | 0,06 − 2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-LD; SOMT100420-ER-LD; SOMT100420-ER-LD |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,06 − 2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT140520-ER-LD; SOMT140520-ER-LD; SOMT140520-ER-LD |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT140520-ER-LD; SOMT140520-ER-LD; SOMT140520-ER-LD |
| Vaihtoterän koko | 14 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 5 mm |
| Tyyppi | GG |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 5 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 5 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22208314 |
|---|---|
| EAN | 4960664026951 |