SOMT....20ER-GM CA6535 14
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kääntöteräpala, jossa neljä lastuavaa särmää ja kuperat teräsärmät alhaisia leikkausvoimia varten.
Käyttöarvot
GM-geometria on ensisijainen valinta yleiskoneistukseen.
Huomautus
Ohjearvot: ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
S
30
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | CA6535 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Vaihtoterä jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | SOMT....20ER-GM |
| Usp2 | CA6535 |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 1,2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-GM |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.15 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 1,2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT140520-ER-GM; SOMT140520-ER-GM; SOMT140520-ER-GM |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-GM |
| Vaihtoterän koko | 14 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Tyyppi | S |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3.5 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22207614 |
|---|---|
| EAN | 4960664708291 |