SOMT....20ER-GM PR1535 14
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtoterä, jossa neljä teräsärmää ja kuperat leikkuusärmäät alhaisia leikkuuvoimia varten.
Käyttötiedot
GM-geometria on ensisijainen valinta yleiskoneistukseen.
Huomautus
Ohjearvot ae:lle = 0,3×D.
Käyttötiedot
M
160
M
120
S
40
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1535 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Jyrsinnän kääntöterät |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | SOMT....20ER-GM |
| Usp2 | PR1535 |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 1,8 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-GM |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.15 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 1,8 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT140520-ER-GM; SOMT140520-ER-GM; SOMT140520-ER-GM |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-GM |
| Vaihtoterän koko | 14 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Tyyppi | INOX |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3.5 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22207214 |
|---|---|
| EAN | 4960664708239 |