Tasojyrsin 43° Octo, reiällä 63/5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
43° tasojyrsin, jossa jopa 8 käytettävää leikkuusärmää per kääntöterä.
Käyttötiedot
Selvästi positiivisen geometrian ansiosta saavutetaan erittäin hienot pinnat. Kevytleikkuinen tasojyrsin.
Huomautus
Jotta kaikki 8 leikkuusärmää voidaan käyttää, kääntöterä täytyy aina kääntää ilmoitettuun suuntaan.
Ohjearvot käytölle ae = 0,5 ... 1×D.
ap max 2,2 mm: (Z = 8),
ap max 3,5 mm: (Z = 7),
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 3,8 käytetään terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Varren malli | reiällä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Päätyjyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | epäsäännöllinen |
| Jyrsinkäyttö | Ramping |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Asetuskulma κ | 43 astetta |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | OF.. 050405 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Suurin ulkohalkaisija dmax | 72 mm |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Ulkonemispituus l1 | 40 mm |
| Asetuskulma κ | 43 astetta |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Varren malli | reiällä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21330063/5 |
|---|---|
| EAN | 4045197702012 |