GARANT Softcut HSI pieni jako, reiällä 160/14 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyvä tasapaino yksilöllisen työkalugeometrian ansiosta. Erittäin vakaa vaihtoterärakenne optimaalista syöttöä varten. Vaihtoterä kiinnitetään erikoisruuvilla, jolla on korkea leikkauslujuus.
Käyttötiedot
Erinomaiseen pinnanlaatuun. Jäysteetön jyrsintä.
Huomautus
Kun ae > 0,5×D, ap max pienennetään enintään 6 mm:iin.
Tarkkoja 90° kulmia varten valitse ap = 8 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseliä TQ nro 211750 koko 3,0 käytetään yhdessä terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Jotta kaikkia 4 leikkuusärmää voidaan käyttää, vaihtoterä on aina käännettävä ilmoitettuun suuntaan (vastapäivään).Rakenne
Kiinnityksiin DIN 2079:n mukaan, 4 lisäkiinnitysreiällä ja ilman sisäistä jäähdytystä.
Rakenne
Hyvä tasapaino yksilöllisen työkalgeometrian ansiosta. Erittäin vakaa vaihtopalaterakenne optimaalista syöttöä varten. Vaihtopala kiinnitetään erikoisruuvilla, jolla on suuri leikkauslujuus.
Käyttötiedot
Erinomaiseen pinnanlaatuun. Jäysteetön jyrsintä.
Huomautus
Kun ae > 0,5×D, pienennä ap max. 6 mm:iin.
Tarkkaa 90° kulmaa varten valitse ap = 8 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 3,0 käytetään terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Jotta kaikki 4 leikkuusärmää voidaan käyttää, vaihtopalaa on aina käännettävä ilmoitettuun suuntaan (vastapäivään).
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 63 mm |
| Sopivat kääntöterät | SO.. 1205.. |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 10 mm |
| Halkaisija ⌀ | 160 mm |
| Terien lukumäärä z | 14 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 40 mm |
| Vapaa pituus | 63 mm |
| Sarja | Softcut®; Softcut®; Softcut® |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G214857160/14 |
|---|---|
| EAN | 4045197553508 |