GARANT Softcut HSI pieni jako, reiällä 100/10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyvä tasapaino yksilöllisen työkalgeometrian ansiosta. Erittäin vakaa vaihtopalaterakenne optimaalista syöttöä varten. Vaihtopala kiinnitetään erikoisruuvilla, jolla on suuri leikkauslujuus.
Käyttötiedot
Erinomaiseen pinnanlaatuun. Jäysteetön jyrsintä.
Huomautus
Kun ae > 0,5×D, pienennä ap max. 6 mm:iin.
Tarkkaa 90° kulmaa varten valitse ap = 8 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 3,0 käytetään terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Jotta kaikki 4 leikkuusärmää voidaan käyttää, vaihtopalaa on aina käännettävä ilmoitettuun suuntaan (vastapäivään).
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | SO.. 1205.. |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 10 mm |
| Halkaisija ⌀ | 100 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 32 mm |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| Sarja | Softcut®; Softcut®; Softcut® |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G214857100/10 |
|---|---|
| EAN | 4045197553485 |