Alumiininen kulmajyrsin kierteellä 42/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuren kapasiteetin jyrsintäjärjestelmä korkeille lastuamisnopeuksille. Täysin tarkka kääntöteräistukan pesä. Erittäin suuri vääntöjäykkyys optimoidun keskipakoisvoiman varmistuksen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiristysruuveille nro 219878 4 ja 219878 5 on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen kuin kääntöterää nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käytetään, pidikkeen kääntöteräpesät on muokattava.
Tekniset tiedot
| Varren malli | kierteellä |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | kulmajyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
| Halkaisija ⌀ | 42 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Vapaa pituus | 40 mm |
| ⌀ d3 | 32 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 82 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 74 mm |
| Ramppauskulma αmax | 2.9 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 29.56 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 1.5 mm |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| ⌀ d2 | 29 mm |
| ⌀ d1 h6 | 17 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 9 mm |
| Varren mitat | M16 |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21175742/3 |
|---|---|
| EAN | 4067263107064 |