Alumiininen kulmajyrsin kierteellä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuren kapasiteetin jyrsintäjärjestelmä suurille lastuamisnopeuksille. Ehdottoman tarkka kääntöteräpalapesän istutus. Erittäin suuri vääntöjäykkyys optimoidun keskipakoisvoimakiinnityksen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiristysruuveille nro 219878 4 ja 219878 5 on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen kuin kääntöteräpaloja nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käytetään, pitimen kääntöteräpalojen istukat on muokattava.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Teolliseen käyttöön.
- Jäähdytysnesteen virtaus vaaditaan toimintaan.
- Jäähdytysnesteen virtaus vaaditaan toimintaan.
- Modulaariset jyrsimet ovat vaihdettavia varusteita CNC-jyrsinkoneissa käytettäväksi.
- Modulaarinen jyrsin muovi- tai alumiinityökappaleiden työstöön.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttövarmassa kunnossa.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä altista iskuille, kolhuille tai suurille kuormille.
- Käytä vain tarkoituksenmukaiseen käyttöön.
Rakenne
Suuren kapasiteetin jyrsintäjärjestelmä korkeille lastuamisnopeuksille. Täysin tarkka kääntöteräistukan pesä. Erittäin suuri vääntöjäykkyys optimoidun keskipakoisvoiman varmistuksen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiristysruuveille nro 219878 4 ja 219878 5 on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen kuin kääntöterää nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käytetään, pidikkeen kääntöteräpesät on muokattava.
Tekniset tiedot
| Varren malli | kierteellä |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | kulmajyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 35 mm |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Vapaa pituus | 35 mm |
| ⌀ d3 | 22 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 62 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 54 mm |
| Ramppauskulma αmax | 4.39 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 19.56 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 1.5 mm |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 219878 4 (15IP) |
| ⌀ d2 | 29 mm |
| ⌀ d1 h6 | 17 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 8 mm |
| Varren tyyppi | Kierteellinen |
| Varren mitat | M16 |
| Sisäinen | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 211757 |
|---|---|
| EAN | 4062406681869 |