Alumiininen kulmajyrsin kierteellä 25/2 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Suuren kapasiteetin jyrsintäjärjestelmä suurille lastuamisnopeuksille. Ehdottoman tarkka vaihtoteräpalojen pesitys. Erittäin suuri vääntöjäykkyys optimoidun keskipakovoimavarmentimen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiristysruuvien nro 219878 4 ja 219878 5 kiinnitykseen on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen vaihtoterien nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käyttöä pidikkeen vaihtoteräpalojen istukat on muunnettava.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Käyttö teollisuudessa.
- Toiminta edellyttää jäähdytysnesteen virtausta.
- Toiminta edellyttää jäähdytysnesteen virtausta.
- Modulaariset jyrsimet ovat vaihdettavia varusteita CNC-jyrsinkoneissa käytettäväksi.
- Modulaarinen jyrsin muovi- tai alumiinityökappaleiden työstöön.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisissa tiloissa.
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä altista lamppua voimakkaalle lämmölle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttövarmassa kunnossa.
- Älä käytä lamppua tiloissa, joissa on runsaasti pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä altista iskuille, kolhuille tai suurille kuormille.
- Käytä vain tarkoituksenmukaiseen käyttöön.
Rakenne
Korkeatehoinen jyrsintäjärjestelmä suurille leikkuunopeuksille. Ehdottoman tarkka vaihtopalan istukka. Erittäin suuri vääntöjäykkyys optimoidun keskipakovoiman varmistuksen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiristysruuveille nro 219878 4 ja 219878 5 on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen vaihtopalan nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käyttöä pitimen vaihtopalapesiä on muokattava.
Tekniset tiedot
| Varren malli | kierteellä |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | kulmajyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 35 mm |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Vapaa pituus | 35 mm |
| ⌀ d3 | 15 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 48 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 40 mm |
| Ramppauskulma αmax | 6.81 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 12.56 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 1.5 mm |
| Kiinnityskierre m | M12 |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 219878 4 (15IP) |
| ⌀ d2 | 21 mm |
| ⌀ d1 h6 | 12,5 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 7.6 mm |
| Varren tyyppi | Kierteellinen |
| Varren mitat | M12 |
| Sisäinen | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21175725/2 |
|---|---|
| EAN | 4062406681852 |