Perusleuat, sarja, 3 osaa, vino hammastus 160
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-hammaskehäistukoihin nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-hammaskehäistukkaan Duro nro 313120; 313140 sekä hammaskehä-/sorvaistukkajärjestelmiin.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leukayksiköitä valmiina käyttöön koneessa.
Näin asetusaikoja minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät päällileuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeen vain NC-koneissa, vaan se on tärkeä kaikentyyppisille sorveille.
Kovien tai pehmeiden päällileukojen kiinnitykseen. Päällileukojen kiinnitysruuvit toimitetaan tuotteen mukana.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm-itsekeskittävä istukka ja leuat; Schunk-itsekeskittävä istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsekeskittävät istukan leuat |
| Reikien väli b | 32 mm |
| Leveys b | 20 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 160 mm |
| Tapin leveys d | 8 mm |
| Uran leveys a | 18 mm |
| Reikien väli b | 32 mm |
| Pituus l | 74 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G313200160 |
|---|---|
| EAN | 4019208023649 |