Karkaistut yläleuat, sarja, 3 osaa 250
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-hammastukkien nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-hammastukki Duro nro 313120; 313140 sekä hammas-/sorvaistukkijärjestelmiin.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leukayksiköitä valmiina koneessa käyttöä varten.
Näin asetusaika minimoituu. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät yläleuat ja jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeen vain NC-koneille, vaan on tärkeä kaikentyyppisille sorveille.
Kiinnitettäväksi karkaistuihin perusleukoihin. Voidaan käyttää ulko- tai sisäleukoina yhdessä perusleukojen kanssa.
Huomautus
- Jälkikäteen hankitut yläleuat ja porrasleuat on hiottava istukassa sisäpuolelta pyöreys- ja tasaisuusvaatimusten saavuttamiseksi
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm itsestäänkeskittävä istukka ja leuat; Schunk itsestäänkeskittävä istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsestäänkeskittävät istukkaleuat |
| Tapin pituus a | 18 mm |
| Reikien väli b | 32 mm |
| Uran leveys d | 8 mm |
| Leveys b | 34 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 250 mm |
| Reikien väli b | 40 mm |
| Pituus l | 92 mm |
| Uran leveys d | 12 mm |
| Tapin pituus a | 20 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G313250250 |
|---|---|
| EAN | 4019208023748 |