Hylsyavajainsarja 3/8 tuuman nelikulma 37 osaa 12 12
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kiinnitys-/liitososat standardien DIN 3122/3123 mukaan, hylsyt standardin DIN 3124 mukaan. Sisä-/ulkonelikulmat standardin DIN 3120 mukaan.
Kaikki työkalut säilytetään turvallisesti erityisesti muotoillussa polyuretaanivaahtomuovisessa sisäkkeessä, jossa ne ovat aina käyttövalmiina.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Käyttötiedot
Ulkopuolisille kuusiokantaruuveille/-muttereille kierteillä M5 − M12, ulkopuolisille Torx®-ruuveille kierteillä M4 − M12, kuusiokoloruuveille kierteillä M5 − M12, sisäpuolisille Torx®-ruuveille kierteillä M3 − M8.
Huomautus
Sarjassa on lisäksi tilaa 4 kpl pientarvikelaatikoille nro 951251 koko 2×3/1 tai 2 kpl nro 951251 koko 2×6/1 (eivät sisälly toimitukseen).
Toimitussisältö (taulukkokäyttö)
12-kulmahylsyt: 11 kpl nro 637029 koko 8; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19
Torx®-hylsyt: 7 kpl koko E5; E6; E7; E8; E10; E12; E14
Kuusiokolohylsyt: 6 kpl nro 637629 koko 4; 5; 6; 7; 8; 10
Torx®-ruuvimeisselihylsyt: 8 kpl koko TX9; TX10; TX15; TX20; TX25; TX27; TX30; TX40
T-kahva: 1 kpl nro 635729
Jatkot: 2 kpl nro 635429 koko 75; 240
Yleisnivel: 1 kpl nro 636229
Räikkäväännin: 1 kpl nro 635025
Säilytys: ABS-muovilaatikko
Tekniset tiedot
| Laatikon täyttöaste g | 8×20 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | hylsyavain |
| Pakkaus | ABS-muovilaatikko |
| Pituus | 510 mm |
| Leveys | 294 mm |
| Korkeus | 61 mm |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa |
| Vetoprofiili | 12-kulmahylsyt; Kuusiokoloavain; Ruuvimeisselit TORX®-ruuveille; Hylsyavain TORX®-ruuveille; 12-kulmahylsyt; Kuusiokoloavain; Ruuvimeisselit TORX®-ruuveille; Hylsyavain TORX®-ruuveille; 12-kulmahylsyt; Kuusiokoloavain; Ruuvimeisselit TORX®-ruuveille; Hylsyavain TORX®-ruuveille |
| Kuusiokoloavaimen avainvälikokoalue | 4–10 mm |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa |
| Avainvälin alue 12-kulmaiselle hylsyavaimelle | 8–19 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G63479912 |
|---|---|
| EAN | 4062406060787 |