Hylsyavainsarja 3/8 tuuman neliö 30 osaa SD Sd
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kiinnitys- / liitososat standardin DIN 3122/3123 mukaan, hylsyt standardin DIN 3124 mukaan. Sisä- ja ulkoneliöt standardin DIN 3120 mukaan.
Järjestelmälaatikko lähes tuhoutumattomasta ABS-muovista, integroiduilla saranoilla ja pikalukituksilla.
Kaikki työkalut säilyvät turvallisesti erityisesti muotoillussa polyuretaanivaahtomuovisessa sisäkkeessä, jossa ne ovat aina käyttövalmiina. Surface Drive -profiili vaikuttaa suoraan ruuvien ja muttereiden pintoihin, herkät reunat säästyvät. Myös välikoot (esim. tuumamittaiset ruuvit) ja kuluneet ruuvit voidaan kiristää ja avata Surface Drive -profiililla. Wobble Fix -jatkot mahdollistavat kääntökulman ja voidaan lukita napsauttamalla.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Käyttötiedot
Ulkoisille kuusiokantaruuville/-muttereille kierteellä M5–M14 ja 1/4–1/2" (amerikkalaiset tuumamitat), sytytystulpille 16 ja 20,8 mm sekä kuusiokoloruuville kierteellä M5–M12.
Toimitussisältö (taulukon mukaisesti)
6-kulmahylsyt, Surface Drive: 14 kpl nro 637125 koko 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 21; 22
Sytytystulppahylsyt: 2 kpl nro 637329 koko 16; 20,8
Kuusiokolohylsyt: 5 kpl nro 637629 koko 4; 5; 6; 8; 10
Torx®-ruuvauskärkihylsyt: 3 kpl vastaava nro 637560 koko TX25; TX30; TX40
T-kahva: 1 kpl nro 635729
Jatkovarret ”Wobble-Fix”: 2 kpl vastaava nro 635635 koko 75; 240
Yleisnivel: 1 kpl nro 636229
Räikkäväännin: 1 kpl nro 635025
Neliötappi: 1 kpl vastaava nro 650000 koko 3, käyttö kuusiokanta 1/4" E 6,3 – voimakäyttö neliö 3/8"
Säilytys: ABS-muovilaatikossa
Tekniset tiedot
| Kuusiokolohylsyavaimen profiili | Surfacedrive |
|---|---|
| Neliö wobble-fixillä | kääntökulmalla |
| Laatikon täyttöaste g | 6×14 |
| Tuotetyyppi | hylsyavain |
| Pakkaus | ABS-muovikotelo |
| Pituus | 357 mm |
| Leveys | 176 mm |
| Korkeus | 45 mm |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa |
| Vetoprofiili | Kuusiokantahylsyt Surfacedrive; Kuusiokoloavain; TORX®-ruuvien ruuvitaltat; 12-kantahylsyt; Kuusiokantahylsyt Surfacedrive; Kuusiokoloavain; TORX®-ruuvien ruuvitaltat; 12-kantahylsyt; Kuusiokantahylsyt Surfacedrive; Kuusiokoloavain; TORX®-ruuvien ruuvitaltat; 12-kantahylsyt |
| Kuusiokoloavaimen avainvälikokoalue | 4-10 mm |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa |
| Avainvälin alue, surfacedrive | 8-22 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G634025SD |
|---|---|
| EAN | 4062406060756 |