Kuusiokoloavainhylsy 3/8" Surface Drive
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisäpuolelta upotettu nopeaa otetta varten ruuvinkantoihin. Nelikanttiveto standardin DIN 3120 mukaan.
Surface Drive -hylsyrakenne mahdollistaa tiukemman istuvuuden ja paremman voimansiirron. Paine kohdistuu suoraan mutterin tai ruuvin pintoihin, jolloin herkät reunat säästyvät. Myös välimitat, esim. tuumakoot (A/F, BSF, BSW), sekä kuluneet ruuvit voidaan kiristää tai avata Surface Drivella.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainkärki |
| Vetoprofiili | Kuusiokantahylsyavaimet Surfacedrive |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa |
| Kuusiokolohylsyavaimen profiili | Surfacedrive |
| Normi | DIN 3124 |
| ⌀ ulostulopuolella | 27.9 mm |
| Pituus | 29 mm |
| Avaimenväli | 21 mm |
| Avaimenväli | 13/16 tuuma; 13/16 tuuma; 13/16 tuuma |
| Vetoprofiili | 6-kulmahylsyavaimet Surfacedrive |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 637125 |
|---|---|
| EAN | 4045197497468 |