Yleis-/turvaveitsi 18 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ainutlaatuinen turvaveitsi, ilman GS-merkintää, mukavalla 2K-kahvalla ja tukevalla painevaletusta sinkistä valmistetulla rungolla. Tarkka, ruostumaton teräohjaus.
Etu
Kaksi veitsityyppiä yhdessä: turvaveitsi ja katkoteräveitsi.
- Liukusäädin sisään vedettynä: ensiluokkainen katkoteräveitsi.
- Kun liukusäädin työnnetään ulos, saat täysiverisen turvaveitsen, eli kun vapautat liukusäätimen, terä vetäytyy takaisin ruostumattomasta teräksestä valmistettuun runkoon.
Erittäin monipuolinen veitsi!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Katkoteräveitsi |
|---|---|
| Terän leveys | 18 mm |
| Murtokohtien lukumäärä | 8 |
| Terän paksuus | 0,5 mm |
| Veitsen pituus ilman terää | 190 mm |
| Terän pituus | 100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G845025 |
|---|---|
| EAN | 4975364019745 |