Takaseinä / laskutaso, yksiosainen 2000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Garant gridline
- Tuotenumero
- G9271402000
- Varastotilanne
- 226kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Sopii
Tukijalat nro 927000.
Rakenne
Takaseinä tai hyllytaso, jossa teräslevyreuna. Asennettavaksi kahden tukijalan väliin. Takaseinäksi asennettuna se antaa näkösuojan ja lisää jäykkyyttä. Ilmoitettu kantavuus pinta-alaa kohti koskee asennusta hyllytasoksi.
Maalipinta
Vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystarvikkeet.
Huomautus
Jos työpöydän koko syvyys halutaan hyödyntää tasoksi, on asennettava kaksiosainen hyllytaso. Jos hyllytaso asennetaan ilman takaseinää, on lisäksi asennettava liitoslevyt nro 927122. Jos asennus on tarkoitettu takaseinäksi, liitoslevyjä ei tarvita.
Ei sovellu ready to go -työpöytiin.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Takaseinä tai hyllytaso asennettavaksi GridLine Vario -työpöydän jalkaosaan.
- Asennus hyllytasoksi vain yhdessä liitoslevyjen nro
- 971722 kanssa.
- Koko 1 000 takaseinäksi asennettavaksi kulmatukijalkaan.
- Säilytystaso työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Takaseinä näkösuojaksi ja työpöydän jäykistämiseen.
- Asenna vain työpöytiin, joissa on kaksi jalkaosaa.
- Asenna vain niille tarkoitettuihin reikiin.
- Huomioi enimmäiskantavuudet.
Sopii
Tukijalkaan nro 927000.
Rakenne
Takaseinä tai laskutaso teräslevyreunalla. Asennukseen kahden tukijalan väliin. Asennettuna takaseinäksi antaa näkösuojaa ja lisästabilointia. Ilmoitettu kantavuus pinta-alaa kohden koskee asennusta laskutasoksi.
Maalaus
Vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystarvikkeet.
Huomautus
Jos työpöydän koko syvyys halutaan käyttää alustana, on asennettava kaksiosainen laskutaso. Jos laskutaso asennetaan ilman taustaseinää, on lisäksi asennettava liitoslevyt nro 927122. Jos asennus tehdään taustaseinäksi, liitoslevyjä ei tarvita.
Ei sovellu ready to go -työpöytiin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hyllytaso |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Syvyys | 300 mm |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 300 mm |
| Leveys | 1900 mm |
| Paino | 7.2 kg |
| Hyllyn malli | Monitoimi |
| Kantavuus pinta-alaa kohti | 100 kg |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9271402000 |
|---|---|
| EAN | 4062406107901 |