Asennusvaunu, varustettu GARANT avoimilla säilytyslaatikoilla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Asennusvaunu nro 918590, koko 1300, varustettuna GARANT-avonaisilla säilytyslaatikostoilla.
Runko ja ylärakenne nelikulmaisesta teräsputkesta, pohja teräslevyä. Ripustusurat rungon etu- ja takapuolella (50 mm jako) hyllytasojen, monitoimikiskon tms. kiinnittämiseksi koossa 1 000 mm.
Kierrehylsyt rungon sisäpuolella rei’itettyjen paneelien asennusta varten.
4 kääntyvää pyörää (2 pysäköintijarrulla, ⌀ 125 mm), joissa on jälkiä jättämätön polyuretaaninen kulkupinta, rullalaakeroidut navat sekä suuri työntökahva Haptoprene-vaipalla, takaavat turvallisen käsittelyn.
Maalipinta
Vaaleanharmaa RAL 7035 jauhemaalattu.<Malli
Varustus: 6 kpl Multifix-avointa säilytyslaatikostoa nro 928230, koko 1000/AA1, sekä 6 kpl nro 928230, koko 1000/AB1.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Huomioi enimmäiskantavuudet.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä seiso tai istu säilytyspaikoilla tai hyllytasoilla.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylitä suurinta sallittua kantavuutta.
- Älä altista iskuille, kolhuille tai raskaille kuormille.
Malli
Asennusvaunu nro 918590 koko 1300, varustettuna GARANT avoimilla säilytyslaatikoilla.
Runko ja ylärakenne neliöteräsputkesta, pohja teräslevyä. Rungossa ripustusurat edessä ja takana (50 mm jaolla) hyllytasojen, monitoimikiskon jne. kiinnittämiseksi koossa 100 mm.
Kierrehylsyt rungon sisäpuolella rei’itettyjen paneelien asennukseen.
4 kääntyvää pyörää (2 pysäköintijarrulla, ⌀ 125 mm), polyuretaanista valmistettu jälkiä jättämätön juoksupinta, laakeroidut navat sekä suuri Haptoprene-päällysteinen työntökahva takaavat turvallisen käsittelyn.
Maalipinta
Vaaleanharmaa RAL 7035 jauhemaalattu.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Materiaalivaunu |
|---|---|
| Korkeussäätö porrastettuna | 50 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Materiaalin paksuus | 1.5 mm |
| Jarrullisten kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Pyörän materiaali | Jälkiä jättämätön polyuretaaninen kulkupinta |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 1100 mm |
| Paino | 90 kg |
| Korkeus | 1300 mm |
| ⌀ pyörä | 125 mm |
| Maksimikantavuus | 200 kg |
| Asennusjako | 50 mm |
| Tehokas korkeus | 970 mm |
| Avoimien säilytyslaatikkojen määrä | 84 |
| Jarruttomien kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Jarruttomien kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Leveys ilman kahvaa | 1000 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 918595 |
|---|---|
| EAN | 4062406098063 |