Materiaalivaunu
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Runko ja ylärakenne neliöteräsputkesta, pohja teräslevyä. Ripustusurat rungon etu- ja takapuolella (50 mm jaotus) hyllytasojen, monitoimikiskon jne. kiinnitykseen koossa 100 mm.
Kierremuhvit rungon sisäpuolella rei'itettyjen paneelien asennusta varten. 4 kääntyvää pyörää (2 pysäköintijarrulla, ⌀ 125 mm) polyuretaanista valmistetulla jälkiä jättämättömällä kulkupinnoitteella, rullalaakeroidut navat sekä suuri Haptoprene-päällysteinen työntökahva takaavat turvallisen käsittelyn.
Maalipinta
Vaaleanharmaa RAL7035 jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Voidaan varustaa hyllytasoilla, laatikkokiskoilla, piirustustelineellä, Multifix-kiskolla, poikkipalkilla ja rei'itetyillä paneeleilla koossa 1000.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Huomioi enimmäiskuormitukset.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä seiso tai istu säilytystasoilla tai hyllytasoilla.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylitä suurinta sallittua kuormitusta.
- Älä altista iskuille, törmäyksille tai raskaille kuormille.
Rakenne
Runko ja päällysrakenne neliöteräsputkesta, pohja teräslevystä. Ripustusurat rungon etu- ja takapuolella (50 mm jaolla) hyllytasojen, monitoimikiskon jne. kiinnittämiseen koossa 100 mm.
Kierrehylsyt rungon sisäpuolella rei’itettyjen paneelien asennusta varten. 4 kääntyvää pyörää (2 seisontajarrulla, ⌀ 125 mm) polyuretaanista valmistetulla jälkiä jättämättömällä kulutuspinnalla, kuulalaakeroidut navat sekä suuri työntökahva Haptoprene-pinnoitteella takaavat turvallisen käsittelyn.
Maalipinta
Vaaleanharmaa RAL7035 jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Voidaan varustaa hyllytasoilla, laatikkokiskoilla, piirustustelineellä, Multifix-kiskolla, poikkipalkilla ja rei’itetyillä paneeleilla koossa 1000.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Materiaalivaunu |
|---|---|
| Korkeussäätö porrastettuna | 50 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Jarrullisten kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Pyörän materiaali | Jälkiä jättämätön polyuretaaninen kulkupinnoite |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 1100 mm |
| Paino | 32 kg |
| Korkeus | 1300 mm |
| ⌀ pyörä | 125 mm |
| Maksimikantavuus | 200 kg |
| Sisäleveys | 920 mm |
| Asennusjako | 50 mm |
| Tehokas korkeus | 970 mm |
| Jarruttomien kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Leveys ilman kahvaa | 1000 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 918590 |
|---|---|
| EAN | 4062406057244 |