Tool-UNIT-kaappi (ilman UNIT:iä) ikkunoilla varustetuilla ovilla 2000 mm 2000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaappi varustuksella 40×20G. Mukana 6 paria kiinnityskiskoja ja 6 Tool-UNIT-kantokiskoa enintään 18 Tool-UNITille. Kiinnityskiskot ovat korkeussäädettävissä 25 mm:n jaolla. Suurin kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per kantokisko 150 kg. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta 4 yksilöllisesti säädettävällä jalalla alustan epätasaisuuksien kompensointiin.
Maalipinta
Runko, kiinnityskiskot ja kantokiskot vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvetolaatikot suljettuina.
- Ulosvetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Soveltumaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvetolaatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvetolaatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä pudota esineitä äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Varusteltu kaappi koossa 40×20G. Sisältää 6 paria kiinnityskiskoja ja 6 Tool-UNIT-kantokiskoa enintään 18 Tool-UNITille. Kiinnityskiskot ovat korkeussäädettävissä 25 mm:n jaolla. Suurin kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per kantokisko 150 kg. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta 4 yksilöllisesti säädettävällä jalalla alustan epätasaisuuksien tasoittamiseen.
Maalaus
Runko, kiinnityskiskot ja kantokiskot vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja lisävarusteet ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-kaappi |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Kaapin etulevyt | ikkunallisella ovella |
| Syvyys | 500 mm |
| Tehokas korkeus | 1845 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Korkeus | 2000 mm |
| Paino | 81 kg |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Kaapin etulevyt | ikkunallisella ovella |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9712032000 |
|---|---|
| EAN | 4062406163617 |