ESD-laatikosto 16G ulosvetolaatikoilla, siirrettävä 500/4 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Laatikosto tukevasta teräsrakenteesta.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg:n kantavuudella. Keskuslukitus tappisylinterilukolla.
Kummallakin puolella kaksi kuulalaakeroitua kiinteää ja kääntyvää pyörää (kääntyvissä pyörissä lukitus pyörälle ja kääntökehälle), ⌀ 125 mm, kulutusta kestävillä, sähköä johtavilla pyörillä. Ulosvedettävät laatikot, joissa yhdellä kädellä toimiva yksinkertainen avaus, estävät laatikoita avautumasta kuljetuksen aikana.
Maalaus
Runko ja laatikot vaaleanharmaat, RAL 7035:n sävyiset, ESD-jauhemaalatut.
Käyttötiedot
Laatikoston kotelo ESD-Workstation-työpisteen (nro 972010–972015), korkeussäädettävien ESD-työpisteiden (nro 972017) tai ESD-työpenkkien (nro 972150–972195) yksilölliseen varusteluun.
Huomautus
Kaikki muoviosat (esim. suojukset) ja kahvat eivät ole ESD-johtavia.
Varustelu taulukon mukaan
Laatikon etukorkeus mm: 50; 75; 100; 200
Rakenne
Laatikosto tukevasta teräsrakenteesta.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla ja 75 kg kantavuudella. Keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Kummallakin puolella kaksi kuulalaakeroitua kiinteää ja kääntyvää pyörää (kääntyvissä pyörissä pyörä- ja kääntökehälukitus) ⌀ 125 mm, kulutusta kestävillä, sähköä johtavilla pyörillä. Ulosvetolaatikoissa yhdellä kädellä toimiva yksittäisvapautus estää laatikoiden aukeamisen kuljetuksen aikana.
Pintakäsittely
Runko ja laatikot vaaleanharmaa, RAL 7035:n kaltainen, ESD-jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Laatikostokotelo yksilölliseen varusteluun ESD-Workstationiin nro 972010–972015, korkeussäädettäviin ESD-työpisteisiin nro 972017 tai ESD-työpöytiin nro 972150–972195.
Huomautus
Kaikki muoviosat (esim. suojukset) ja kahvat eivät ole ESD-johtavia.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Asennusvaunu |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 12×20G |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Syvyys | 650 mm |
| Sisäleveys | 300 mm |
| Tehokas korkeus | 425 mm |
| Syvyys | 650 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Korkeus | 700 mm |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 12×20 |
| Laatikoiden tehokas leveys | 300 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 12 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Paino | 54 kg |
| Laatikoiden määrä | 4 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Jarrullisten kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Maksimikantavuus | 250 kg |
| Tehokas syvyys | 500 mm |
| Jarruttomien kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Juoksupinta ilman kuviota | kyllä |
| Suojareunalla | kyllä |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhdellä kädellä |
| Laatikoiden etulevyn korkeus | 50 mm; 75 mm; 100 mm; 200 mm |
| #N/A | 425 mm |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Comfortclose | ei |
| Laatikoston tehokas korkeus | 425 mm |
| Toteutus | rullattava; Laatikoilla |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G972022500/4 |
|---|---|
| EAN | 4062406166939 |