Workstation mLevel ESD-pinnoitteella
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Workstation mLevel, ESD-johtava DIN EN 61340-5-1:n mukaisesti, työpiste, joka mukautuu tarpeisiisi. Klassinen manuaalinen korkeudensäätö 25 mm:n jaolla jalkarungon kiinnitysruuveilla. Helppoa käyttöä varten pöydän sisäpuolella on asteikko tarkan työskentelykorkeuden asettamiseen.
3 mm antistaattinen ABS-reunalista ympäriinsä. Keskitetty maadoituspiste työtason alapinnalla. Ei maadoitusta jalkojen kautta.
Maalipinta
Vaaleanharmaa, RAL 7035:n kaltainen, ESD-jauhemaalattu.
Huomautus
Kaikki muoviosat (esim. suojukset) eivät ole ESD-johtavia.
Rakenne
Sisäpuolella teräsputki vahvikeprofiilina.
Rakenne
Workstation mLevel, ESD-johtava standardin DIN EN 61340-5-1 mukaisesti, työpiste, joka mukautuu tarpeisiisi. Perinteinen manuaalinen korkeudensäätö 25 mm jaolla jalkaosan lukitusruuveilla. Helppoa käsittelyä varten pöydän sisäpuolella on asteikko tarkan työskentelykorkeuden määrittämiseen.
3 mm antistaattinen ABS-reuna ympäriinsä. Keskitetty maadoituspiste työtason alapuolella. Ei maadoitusta jalkaosien kautta.
Maalipinta
Vaaleanharmaa, RAL 7035:n kaltainen, ESD-jauhemaalattu.
Huomautus
Kaikki muoviosat (esim. suojakannet) eivät ole ESD-johtavia.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
|---|---|
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Levyn paksuus | 40 mm |
| Syvyys | 800 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Korkeuden tasaus | 25 mm |
| Korkeussäädön toteutus | mekaaninen |
| Syvyys | 800 mm |
| Leveys | 2000 mm |
| Sarja | Työasema |
| Paino | 80 kg |
| Työtaso (paksuus) | 40 mm |
| Työtason pituus | 2000 mm |
| Työtaso (syvyys) | 700 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Työtason materiaali | ESD-työtaso |
| Työtason pinnoite | johtava HPL-laminaatti |
| Työtason yläpinnan väri | vaaleanharmaa RAL 7035 |
| Pinnoitteen paksuus | 0.8 mm |
| Korkeudensäätöalue (työtason yläreuna) alkaen – päättyen | 750 - 1000 mm |
| Malli | mLevel |
| Portaaton korkeudensäätö | ei |
| Korkeussäädön periaate | täydellinen lisärakenne |
| Ohjauspaneeli, jossa näyttö ja muistitoiminto | ei |
| Työpisteen korkeussäätö | 750-1000 mm |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 972010 |
|---|---|
| EAN | 4062406167028 |