ESD-sähköisesti korkeussäädettävä työpiste, kantavuus enint. 250 kg, ESD-taso
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
ESD-työpiste sähköisellä korkeudensäädöllä. Ei-johtava runko, jossa nostoyksikkö ja poikittaistuet sivuilla ja takana vakautusta varten. 50 mm paksu tilavuusjohtava ESD-levy. Ei ESD-johtava ohjauspaneeli.
Maalipinta
Korkeussäädettävät jalat mustat, poikittaistuet antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu.
Huomautus
Suurimman kantavuuden vuoksi tulee käyttää vain liikuteltavia laatikostoja. Vältä laatikostojen asentamista työtason alle. Lisäosien myötä kantavuus pienenee vastaavasti. Toimitetaan täysin koottuna.
Suositus
Kevyisiin asennustöihin istuen ja seisten.
Rakenne
Työpöytä ilman liukulevyjä, riviasennus ei ole mahdollista.
Rakenne
ESD-työpiste sähköisellä korkeudensäädöllä. Ei-johtava runko, nostoyksikkö ja sivu- sekä takapuolen poikkituet vakauttamiseen. 50 mm paksu volyymijohtava ESD-levy. Ohjauspaneeli ei ole ESD-johtava.
Maalaus
Korkeussäädettävät jalat mustat, poikkituet antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu.
Huomautus
Suurimman kantavuuden vuoksi tulee käyttää ainoastaan liikuteltavia laatikostoja. Vältä laatikostojen asentamista työtason alle. Lisäosien myötä kantavuus pienenee vastaavasti. Toimitetaan täysin koottuna.
Suositus
Kevyet asennustyöt istuen ja seisten.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
|---|---|
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Levyn paksuus | 50 mm |
| Syvyys | 750 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Korkeussäädön toteutus | sähköinen |
| Syvyys | 750 mm |
| Leveys | 1250 mm |
| Paino | 94 kg |
| Maksimikantavuus | 250 kg |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1250 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Korkeudensäätöalue (työtason yläreuna) alkaen – päättyen | 610 - 1200 mm |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Maksimikantavuus | 250 kg |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Nostonopeus | 38 mm/s |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 972017 |
|---|---|
| EAN | 4062406773588 |