Pystyskaappi, leveys 30G, 2 vapaakantavaa ulosvetoa 6G, 1 vapaakantava ulosveto 12G 2000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Vertikaalikaapit 30×28G on varustettu vapaakantavilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvetosuoja, jotta vain yksi ulosveto kerrallaan voidaan avata. Alumiiniset tartuntalistat vaihdettavilla ja uudelleenkirjoitettavilla tekstiliuskoilla.
Ulosvetokehikoissa on rei'itysjako □ 9×9 mm 37 mm:n jaolla työkalupidikkeiden, hyllytasokaukalojen ja rei'itettyjen paneelien kiinnitystä varten. Vertikaalikaapit on esivalmisteltu lattia- ja seinäkiinnitykseen ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteislukitus.
Vertikaaliulosveto hyötyleveys 6G, ulosveto 150 mm; vertikaaliulosveto hyötyleveys 12G, ulosveto 300 mm.
Kantavuus 6G ulosveto 175 kg; kantavuus 12G ulosveto 350 kg.
Maalaus
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, vertikaaliulosvetojen etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoisvarusteet
Vertikaaliulosvedot voidaan varustaa:
Hyllytaso nro 943160, rei'itetty paneeli nro 943166, kalteva hyllytaso nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Vertikaalikaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapilla, ulosvedettävillä laatikoilla tai hyllytasoilla.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Pystyskaapit koossa 30×28G on varustettu vapaakantavilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvetosuoja, jotta vain yksi ulosveto kerrallaan voidaan avata. Alumiiniset kahvalistat, joissa vaihdettavat ja uudelleenkirjoitettavat tekstinauhat.
Ulosvetokehikoissa on rei’itysjako □ 9×9 mm 37 mm jaolla työkalunpitimien, hyllytasojen kaukaloiden ja rei’itettyjen paneelien kiinnittämiseen. Pystyskaapit on esivalmisteltu lattia- ja seinäasennukseen ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa yhteislukitus.
Pystyulosvetojen tehokas leveys: 6G ulosveto 150 mm; 12G ulosveto 300 mm.
Kantavuus: 6G ulosveto 175 kg; 12G ulosveto 350 kg.
Maalipinta
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, pystyulosvetojen etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Lisävarusteet
Pystyulosvedot voidaan varustaa:
Hyllytaso nro 943160, rei’itetty paneeli nro 943166, kallistettu hyllytaso nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Pystyskaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 37 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukituslieriö |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Tuotetyyppi | Pystykaappi |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 30 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 163 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Pystysuoran ulosvedon tehokas korkeus | 1691 mm |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas syvyys | 600 mm |
| Pystyulosvedon tyyppi | vapaakantava |
| Ulosvetojen lukumäärä | 3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9431152000 |
|---|---|
| EAN | 4062406586201 |