Pystyskaappi, leveys 30G, 2 vapaakantavaa ulosvetoa 6G, 1 vapaakantava ulosveto 12G 1000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pystyskaapit 30×28G on varustettu kannattavilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvedon lukitus, jotta vain yksi ulosveto voidaan avata kerrallaan. Alumiiniset vetolistat vaihdettavilla ja uudelleenkirjoitettavilla tekstinauhoilla.
Ulosvetokehikoissa on rei’itysrasteri □ 9×9 mm 37 mm jaolla työkalupidikkeiden, hyllykaukaloiden ja rei’itettyjen paneelien kiinnittämistä varten. Pystyskaapit on esivalmisteltu lattia- ja seinäkiinnitystä varten ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteislukitus.
Pystyulosvedon tehokas leveys 6G, ulosveto 150 mm; pystyulosvedon tehokas leveys 12G, ulosveto 300 mm.
Kantavuus 6G ulosveto 175 kg; kantavuus 12G ulosveto 350 kg.
Maalipinta
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, pystyulosvedon etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoislisävarusteet
Pystyulosvedot voidaan varustaa:
Hylly nro 943160, rei’itetty paneeli nro 943166, kallistettu hylly nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Pystyskaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja tasaisella alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omatoimisesti.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllyjä.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllyjen päällä.
- Älä aseta kaapin päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Pystyskaapit koossa 30×28G on varustettu vapaakantavilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvetosuoja, jotta vain yksi ulosveto kerrallaan voidaan avata. Alumiiniset kahvalistat, joissa vaihdettavat ja uudelleenkirjoitettavat tekstinauhat.
Ulosvetokehikoissa on rei’itysjako □ 9×9 mm 37 mm jaolla työkalunpitimien, hyllytasojen kaukaloiden ja rei’itettyjen paneelien kiinnittämiseen. Pystyskaapit on esivalmisteltu lattia- ja seinäasennukseen ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa yhteislukitus.
Pystyulosvetojen tehokas leveys: 6G ulosveto 150 mm; 12G ulosveto 300 mm.
Kantavuus: 6G ulosveto 175 kg; 12G ulosveto 350 kg.
Maalipinta
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, pystyulosvetojen etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Lisävarusteet
Pystyulosvedot voidaan varustaa:
Hyllytaso nro 943160, rei’itetty paneeli nro 943166, kallistettu hyllytaso nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Pystyskaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 37 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukituslieriö |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Tuotetyyppi | Pystykaappi |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 30 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 107 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Pystysuoran ulosvedon tehokas korkeus | 691 mm |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas syvyys | 600 mm |
| Pystyulosvedon tyyppi | kannattava |
| Ulosvetojen lukumäärä | 3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9431151000 |
|---|---|
| EAN | 4062406586195 |