Pystykaappi, leveys 20G, 2 vapaasti kantavaa ulosvetoa 6G 1000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
20×28G-vertikaalikaapit on varustettu vapaasti kannatelluilla ulosvedoilla, joissa on ulosvetosulake, jotta vain yksi ulosveto kerrallaan voidaan avata. Alumiiniset tartuntalistat, joissa on vaihdettavat ja uudelleenkirjoitettavat tekstinauhat.
Ulosvetokehikoissa on reikäkuviorasteri, jossa on □ 9×9 mm 37 mm:n jaolla, työkalupidikkeiden, hyllytasokaukaloiden ja rei’itettyjen paneelien kiinnitystä varten. Vertikaalikaapit on valmisteltu lattia- ja seinäasennukseen ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteinen lukitus.
Maalipinnoite
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, vertikaalisten ulosvetojen etupinta antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoislisävarusteet
Vertikaaliulosvedot voidaan varustaa:
Hyllytaso nro 943160, rei’itetty paneeli nro 943166, kallistettu hyllytaso nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Vertikaalikaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytystä varten.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytystä varten.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja tukevalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä laita kaapin kotelon päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
20×28G pystykaapit on varustettu vapaasti kantavilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvedon varmistus, jotta vain yksi ulosveto kerrallaan voidaan avata. Alumiiniset tartuntalistat vaihdettavilla ja uudelleenkirjoitettavilla tekstiliuskoilla.
Ulosvetokehykset sisältävät rei'itysjärjestelmän, jossa □ 9×9 mm 37 mm jaolla työkalupidikkeiden, hyllytasoaltaiden ja rei'itettyjen paneelien kiinnitykseen. Pystykaapit on esivalmisteltu lattia- ja seinäasennukseen ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteislukitus.
Maalaus
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, pystyuosvedon etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoislisävarusteet
Pystyuosvedot voidaan varustaa:
Hyllytaso nro 943160, rei'itetty paneeli nro 943166, kalteva hyllytaso nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Pystykaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 37 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kaappityyppi | Alaosa |
| Tuotetyyppi | Vertikaalikaappi |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Laatikon ulosveto | Ulosvetosulake |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 20 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 70 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Kaappityyppi | Alaosa |
| Kantavuus, pystysuora ulosvetokuorma | 175 kg |
| Pystysuoran ulosvedon tehokas korkeus | 691 mm |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas syvyys | 600 mm |
| Pystyulosvedon tyyppi | vapaasti kannateltu |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas leveys | 150 mm |
| Ulosvetojen lukumäärä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9431041000 |
|---|---|
| EAN | 4062406586027 |