Olkainhousut ACTIVIQ ruisinsininen/musta
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Sporttiset työvaatteet KÜBLER ACTIVIQ erinomaisella istuvuudella.
Integroituja liikealueita sisältävät vaatteet mukautuvat täydellisesti jokaiseen työtilanteeseen.
Dynaamiset kontrasti- ja heijastinosat parantavat näkyvyyttä. Suuret vapaat alueet mahdollistavat yksilöllisen viimeistelyn. Herkkiä materiaaleja naarmuttamisen estämiseksi kaikki kiinnitykset ovat peitettyjä. Lukuisat taskut tarjoavat hyvät säilytysmahdollisuudet työkaluille, mittanauhalle, matkapuhelimelle jne.
Olkainhousut, joissa on korkealle nouseva selkäsuoja ja joustokiila vyötäröllä.
- Joustavat olkaimet iskunkestävillä ja kuumuutta kestävillä muovilukoilla.
- Rintatasku läpällä ja painonapilla
- Sekä ulkopuolinen kynätasku.
Polvissa liikealueet lisäävät liikkuvuutta. Erityisen kestävä: CORDURA®-vahvistetut polvisuojataskut ja kuormituspisteet varmistettu siksak-ompelein.
- Kaksi sivutaskua.
- Kaksi takataskua, oikealla läppä ja painonappi.
- Mittatasku.
- Reisitasku läpällä ja painonapilla sekä ulkopuolinen kynätasku.
- Vetoketju haarassa.
Huomautus
Toimitetaan pyynnöstä useissa väreissä.
Kokotaulukko kansainvälisillä vaatetuskokoilla löytyy yleissivultamme.
Katso kokotaulukosta tai teknisistä tiedoista maahasi sopivat koot.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | haalarihousut |
|---|---|
| Kankaan koostumus | 35 % puuvillaa; 65 % polyesteriä |
| Pesu | 60 °C hienopesu |
| Materiaalipaino / kudostiheys | 270 g/m2 |
| Väri | ruiskukansininen/musta |
| Valkaisu | ei saa valkaista |
| Kuivaus | rumpukuivaus hellävaraisesti (matala lämpötila) |
| Aisaparit | kohtalaisen kuuma, enintään 150 °C |
| Kemiallinen puhdistus | hellävarainen pesu perkloorieteenillä |
| Sarja | ACTIVIQ |
| Erikoispalvelu | tekstiilikäsittely |
| Sukupuoli | Miesten |
| Koko fr | 38L |
| Vakiokoko de | 90 |
| Koko IT | 38L |
| Koko es | 38L |
| Koko NL | 90 |
| Koko us | 31/33 |
| UK-koko | 30L |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 091222 |
|---|---|
| EAN | 4053813279022 |