Housut ACTIVIQ ruisinsininen/musta 110
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Urheilulliset työvaatteet KÜBLER ACTIVIQ erinomaisella istuvuudella.
Integroituja liikealueita hyödyntäen vaatteet mukautuvat täydellisesti jokaiseen työtilanteeseen.
Dynaamiset kontrasti- ja heijastinosat parantavat näkyvyyttä. Suuret vapaat pinnat tarjoavat mahdollisuudet yksilölliseen viimeistelyyn. Herkkien materiaalien naarmuuntumisen estämiseksi kaikki kiinnittimet on peitetty. Lukuisat taskut tarjoavat hyvät säilytysmahdollisuudet työkaluille, mittapuulle, matkapuhelimelle jne.
Ergonomisesti leikattu housu erityisen leveillä vyölenkeillä.
Polvissa liikealueet lisäävät liikkuvuutta. Erityisen kestävä, ja kuormituskohdat on vahvistettu bartack-ompelein.
- Kaksi sivutaskua.
- Kaksi takataskua, oikealla läppä ja neppari.
- Mittatasku.
- Läppätasku lahkeessa nepparilla sekä päällä kynätasku.
- Vetoketju haarassa.
Huomautus
Saatavana pyynnöstä useissa väreissä.
Kokotaulukko kansainvälisillä vaatetuskokoluokituksilla löytyy yleissivultamme.
Katso kokotaulukosta tai teknisistä tiedoista maasi sopivat koot.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työhousut |
|---|---|
| Kankaan koostumus | 35 % puuvillaa; 65 % polyesteriä |
| Pesu | 60 °C hienopesu |
| Materiaalipaino / kudostiheys | 270 g/m2 |
| Väri | ruiskukansininen/musta |
| Valkaisu | ei saa valkaista |
| Kuivaus | rumpukuivaus hellävaraisesti (alhainen lämpötila) |
| Aisaparit | kohtalaisen lämmin, enintään 150 °C |
| Kemiallinen puhdistus | hellävarainen pesu perkloreteenillä |
| Sarja | ACTIVIQ |
| Erikoispalvelu | Tekstiilin viimeistely |
| Sukupuoli | Miesten |
| Koko fr | 48L |
| Vakiokoko de | 110 |
| Koko IT | 48L |
| Koko es | 48L |
| Koko NL | 110 |
| Koko us | 39/36 |
| UK-koko | 39L |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G091212110 |
|---|---|
| EAN | 4053813271279 |